Farby przemysłowe Teknos

farby przemysłowe teknos

TEKNOPLAST PRIMER 3 Farba epoksydowa do gruntowania
TEKNOPLAST PRIMER 3 jest dwuskładnikowym, rozpuszczalnikowym, gruntem epoksydowym. Posiada atest PZH nr HK/B/0170/04/99. Posiada Aprobatę ITB nr AT-15-4548/2000. Posiada Aprobatę IBDiM nr AT/99-04-0673. Posiada Aprobatę IBDiM nr AT/99-04-0745. ZASTOSOWANIE Przeznaczony do stosowania jako powłoka gruntowa w powłokowych systemach epoksydowych K18 i K53, odpornych na działanie chemikaliów i ścieranie, zalecany do nakładania na powierzchnie stalowe oczyszczone strumieniowo. Może być także używany na cynk, aluminium, blachy cienko-walcowane i stal kwasoodporną lub jako farba podkładowa na powierzchnie zagruntowane gruntami epoksydowo-cynkowymi lub krzemianowo-cynkowymi, K19 i K22. WŁAŚCIWOŚCI Farba tworzy powłokę bardzo szybko, toleruje krótki odstęp czasu do nakładania kolejnych warstw, jest więc odpowiednia dla wymalowań, gdzie liczy się czas. Jest dostosowana do nakładania urządzeniami do natrysku bezpowietrznego materiałów dwuskładnikowych. Powłoka jest odporna na silne ścieranie, oleje, smary, rozpuszczalniki i chemikalia. Jeżeli zachodzi konieczność użycia farby TEKNOPLAST w temperaturach poniżej +10oC, należy do jej utwardzania użyć utwardzacza w wersji WINTER.
TEKNOPLAST PRIMER 5 MIOX Farba epoksydowa do gruntowania
TEKNOPLAST PRIMER 5 MIOX jest dwuskładnikową, rozpuszczalnikową farbą epoksydową do gruntowania. ZASTOSOWANIE Stosowany jako powłoka gruntowa w odpornych na działanie chemikaliów i na ścieranie systemach epoksydowych K36 i K40 na powierzchnie stalowe oczyszczone strumieniowo. Może być także używany jako grunt na cynk, aluminium, blachy cienko-walcowane i stal kwasoodporną lub jako farba podkładowa na powierzchnie zagruntowane gruntami epoksydowo-cynkowymi lub krzemianowo-cynkowymi w systemach malarskich K40 i K47. WŁAŚCIWOŚCI Dzięki zawartości tlenku żelazowego farba jest niezwykle gęsta. Toleruje krótki odstęp czasu do nakładania kolejnych warstw jest, więc odpowiednia dla wymalowań, gdzie liczy się czas. Jest dostosowana do urządzeń nanoszących farby dwuskładnikowe 2K. Powłoka jest odporna na silne ścieranie, oleje, smary, rozpuszczalniki i chemikalia. Zawiera fosforan cynku. W przypadku aplikacji farby w temperaturze poniżej +10°C stosować utwardzacz w wersji zimowej TEKNOPLAST PRIMER WINTER HARDENER 7399 lub TEKNOPLAST WINTER HARDENER 7212. Farba spełnia wymagania szwedzkiej normy SSG 1021-GS.
TEKNOPLAST PRIMER 5 Farba epoksydowa do gruntowania
TEKNOPLAST PRIMER 5 jest dwuskładnikową, rozpuszczalnikową farbą epoksydową do gruntowania. ZASTOSOWANIE Stosowany jako powłoka gruntowa w odpornych na działanie chemikaliów i czynników mechanicznych systemach epoksydowych K36 i K43, również w systemach poliuretanowych K40 i K47, zalecana do nakładania na powierzchnie stalowe oczyszczone strumieniowo. Może być także używana jako grunt na cynk, aluminium, blachy cienko-walcowane i stal kwasoodporną lub jako farba podkładowa na powierzchnie zagruntowane gruntami epoksydowo-cynkowymi lub krzemianowocynkowymi. WŁAŚCIWOŚCI Farba tworzy gładką i równą powłokę pod farby poliuretanowe. Toleruje krótki odstęp czasu do nakładania kolejnych warstw jest, więc odpowiednia dla wymalowań, gdzie liczy się czas. Jest dostosowana do urządzeń nanoszących farby dwuskładnikowe. Powłoka jest odporna na silne ścieranie, oleje, smary, rozpuszczalniki i chemikalia. Zawiera fosforan cynku. W przypadku aplikacji farby w temperaturze poniżej +10°C stosować utwardzacz w wersji zimowej TEKNOPLAST PRIMER WINTER HARDENER 7399 lub TEKNOPLAST WINTER HARDENER 7212. Farba spełnia wymagania szwedzkiej normy SSG 1021-GA.
TEKNOPLAST PRIMER 7 Farba epoksydowa do gruntowania
TEKNOPLAST PRIMER 7jest dwuskładnikową, rozpuszczalnikową farbą epoksydową do gruntowania, o niskiej zawartości rozpuszczalników. ZASTOSOWANIE Stosowany jako powłoka gruntowa w odpornych na działanie chemikaliów i czynników mechanicznych systemach epoksydowych K55, K58, K63 i K65 zalecana do nakładania na powierzchnie stalowe oczyszczone strumieniowo. Może być także używana jako grunt na cynk, aluminium, blachy cienko-walcowane i stal kwasoodporną lub jako farba podkładowa na powierzchnie zagruntowane gruntami epoksydowo-cynkowymi lub krzemianowo-cynkowymi. WŁAŚCIWOŚCI Farba daje się szybko przemalowywać, więc jest odpowiednia dla wymalowań gdzie liczy się czas. Jest dostosowana do urządzeń nanoszących farby dwuskładnikowe. Powłoka jest odporna na silne ścieranie, oleje, smary, rozpuszczalniki i ochlapywanie chemikaliami. Farba spełnia wymagania szwedzkiej normy SSG 1021-GA. W przypadku aplikacji farby w temperaturze poniżej +10°C stosować utwardzacz w wersji zimowej TEKNOPLAST PRIMER WINTER HARDENER 7399 lub TEKNOPLAST WINTER HARDENER 7212 (DS. 1317).
TEKNOPLAST PRIMER 7 MIOX Farba epoksysowa do gruntowania
TEKNOPLAST PRIMER 7 MIOX jest dwuskładnikową, rozpuszczalnikową farbą epoksydową do gruntowania, o niskiej zawartości rozpuszczalników. ZASTOSOWANIE Stosowany jako powłoka gruntowa w odpornych na działanie chemikaliów i czynników mechanicznych systemach epoksydowych K55, K58, K63, K65, K85, K86 i K87 do nakładania na powierzchnie stalowe oczyszczone strumieniowo. Może być także używana jako grunt na cynk, aluminium, blachy cienko-walcowane i stal kwasoodporną lub jako farba podkładowa na powierzchnie zagruntowane gruntami epoksydowo-cynkowymi lub krzemianowo-cynkowymi. WŁAŚCIWOŚCI Dzięki zawartości tlenku żelazowego farba jest niezwykle gęsta. Farba toleruje krótki odstęp czasu do nakładania kolejnych warstw jest, więc odpowiednia dla wymalowań, gdzie liczy się czas. Jest dostosowana do urządzeń nanoszących farby dwuskładnikowe 2K. Powłoka jest odporna na silne ścieranie, oleje, smary, rozpuszczalniki i ochlapywanie chemikaliami. Farba spełnia wymagania szwedzkiej normy SSG 1021-GS. W przypadku aplikacji farby w temperaturze poniżej +10°C stosować utwardzacz w wersji zimowej TEKNOPLAST PRIMER WINTER HARDENER 7399 lub TEKNOPLAST WINTER HARDENER 7212.
TEKNOPLAST 50 Farba nawierzchniowa epoksydowa
TEKNOPLAST 50 jest dwuskładnikową, nawierzchniową farbą epoksydową z półpołyskiem; utwardzana żywicą poliamidową. ZASTOSOWANIE Farba jest stosowana jako powłoka nawierzchniowa w powłokowych systemach epoksydowych K18, K19, K22, K36, odpornych na działanie chemikaliów i ścieranie, a także w systemach naprawczych K46 i K56. Farba ma dobrą przyczepność do czystych powierzchni cynkowych, aluminiowych, blach cienko – walcowanych i stali kwasoodpornych. WŁAŚCIWOŚCI TEKNOPLAST 50 charakteryzuje się krótkim odstępem czasu do nakładania kolejnych warstw i jest odpowiedni do wymalowań, gdzie liczy się czas. Jest dostosowany do urządzeń nanoszących farby dwuskładnikowe. Powłoka jest odporna na silne ścieranie, roztwory wodne chemikaliów, oleje, smary, rozpuszczalniki. TEKNOPLAST 50 wytrzymuje ogrzewanie suchym powietrzem do temperatury +120oC. Częste narażenia na wysoką temperaturę mogą spowodować zmianę barwy powłoki. Farba spełnia warunki szwedzkiej normy SS185202. Przy aplikacji w temp. poniżej +10oC należy stosować utwardzacz TEKNOPLAST WINTER HARDENER 7212 (Karta techniczna nr 1317).
TEKNOPLAST HS150 Farba epoksydowa
TEKNOPLAST HS150 jest dwuskładnikową farbą epoksydową o niskiej zawartości rozpuszczalników. ZASTOSOWANIE Przeznaczona do stosowania jako farba podkładowa i nawierzchniowa w systemach epoksydowych odpornych chemicznie i na ścieranie: K7, K8, i K58 i systemie ochronnym K56. Odznacza się dobrą przyczepnością do cynku, aluminium, blach cienkich i stali kwasoodpornej. WŁAŚCIWOŚCI TEKNOPLAST HS 150 tworzy grubą, chemicznie odporną powłokę, pracującą zarówno na powierzchniach wewnętrznych jak i zewnętrznych konstrukcji, może być zastosowana na konstrukcjach podziemnych i stalowych zanurzonych. Farba spełnia wymagania szwedzkiej normy SSG 1026-TD. TEKNOPLAST HS 150 jest stosowana jako paro-izolacyjna powłoka malarska na beton. Przepuszczalność pary wodnej jest określana przez Technical Research Centre of Finland (raport badawczy nr RAT6640). Powszechnie wiadomo, że farby epoksydowe żółkną i kredują. Ponadto należy zauważyć, że nieodpowiednie mieszanie, nieprawidłowy stosunek mieszania, gazy spalinowe lub wystawienie częściowo utwardzonej powłoki farby na zewnątrz może spowodować nierównomierne odbarwienia. Szczególnie podatne na żółknięcie są kolor bały i inne jasne odcienie (np. RAL-9001, RAL-9003, RAL-9010 i RAL-9016). Przy aplikacji w temp. poniżej +10oC należy stosować utwardzacz TEKNOPLAST WINTER HARDENER 7212 (Karta techniczna nr 1317). Wersja zimowa utwardzacza (Winter) nasila żółknięcie i kredowanie, co jest typowe dla farb epoksydowych.
INERTA PRIMER 5 Grunt epoksydowy
INERTA PRIMER 5 jest dwuskładnikową, rozpuszczalnikową, farbą epoksydową do gruntowania. ZASTOSOWANIE Przeznaczona do stosowania jako powłoka gruntowa w powłokowych systemach epoksydowych odpornych na działanie chemikaliów K27 i K29, aplikowanych na podłoża ze stali, cynku lub aluminium. Może być także używana jako farba podkładowa na powierzchnie zagruntowane farbami epoksydowo-cynkowymi i krzemianowo-cynkowymi i jako farba podkładowa pod emalie poliuretanowe TEKNODUR. WŁAŚCIWOŚCI Powłoka jest odporna na ścieranie, oleje, smary i wodę, a w przypadku pokrycia farbą nawierzchniową także na chemikalia. Farba spełnia warunki szwedzkiej normy SS 185201. Zawiera fosforan cynku.

 

TEKNODUR 0050 Farba nawierzchniowa poliuretanowa
TEKNODUR 0050 jest dwuskładnikową, nawierzchniową farbą poliuretanową, z półpołyskiem. Utwardzaczem jest alifatyczna żywica izocyjanianowa. ZASTOSOWANIE Przeznaczona do stosowania jako powłoka nawierzchniowa w poliuretanowych systemach powłokowych K27 i K29 na stal i inne metale. WŁAŚCIWOŚCI Wyrób tworzy powłokę z półpołyskiem, o doskonałej odporności mechanicznej i na działanie warunków atmosferycznych. Jeżeli wymagana jest znakomita trwałość koloru i połysku farby nawierzchniowej zaleca się dodatkowo zastosować lakier TEKNODUR 250
TEKNODUR 0090 farba poliuretanowa nawierzchniowa
TEKNODUR 0090 jest dwuskładnikową, poliuretanową farbą nawierzchniową. Utwardzaczem jest alifatyczna żywica izocyjanianowa. Posiada atest PZH. ZASTOSOWANIE Przeznaczona do używania jako powłoka nawierzchniowa w poliuretanowych systemach powłokowych K27 i K29 na stal i inne metale. WŁAŚCIWOŚCI Wyrób tworzy powłokę o wysokim połysku, doskonałej odporności mechanicznej i na warunki atmosferyczne. Jeżeli wymagana jest znakomita trwałość koloru i połysku farby nawierzchniowej zaleca się dodatkowo zastosować lakier TEKNODUR 0290. Farba odpowiada warunkom szwedzkiej normy SSG 1026-TB.
TEKNODUR COMBI 0550 Farba poliuretanowa
TEKNODUR COMBI 0550 jest dwuskładnikową farbą poliuretanową, zawierającą pigmenty antykorozyjne. Utwardzacz TEKNODUR 0500 jest alifatyczną żywicą izocyjanianową. ZASTOSOWANIE Stosowany jako jednowarstwowe zabezpieczenie malarskie w systemie K 2. Farba może być także stosowana jako warstwa nawierzchniowa w epoksydowych systemach powłokowych np. TEKNOPLAST PRIMER 3 i 5 oraz INERTA PRIMER 5. WŁAŚCIWOŚCI TEKNODUR COMBI 0550 tworzy powłokę z półpołyskiem lub o pełnym połysku, o dobrej odporności na czynniki mechaniczne i na warunki atmosferyczne. Farba może być stosowana jako warstwa nawierzchniowa na grunty alkidowe typu TEKNOLAC PRIMER. Wyrób nadaje się także do malowania powierzchni aluminiowych.
TEKNODUR 0110 Farba nawierzchniowa poliuretanowa
TEKNODUR 0110 jest dwuskładnikową, poliuretanową farbą nawierzchniową. Utwardzaczem jest alifatyczna Ŝywica izocyjanianowa. ZASTOSOWANIE Przeznaczony do stosowania jako powłoka nawierzchniowa w poliuretanowych systemach powłokowych na stal i inne metale. WŁAŚCIWOŚCI TEKNODUR 0110 tworzy powłokę matową, o dobrej odporności na promienie UV, czynniki mechaniczne i na warunki atmosferyczne. Odpowiednia technika nanoszenia pozwala uzyskać powłokę z fakturą.
TEKNODUR 0130 Farba nawierzchniowa poliuretanowa półmatowa
TEKNODUR 0130 jest dwuskładnikową, poliuretanową farbą nawierzchniową. Utwardzaczem jest alifatyczna Ŝywica izocyjanianowa. ZASTOSOWANIE Przeznaczony do stosowania jako powłoka nawierzchniowa w poliuretanowych systemach powłokowych na stal i inne metale. WŁAŚCIWOŚCI TEKNODUR 0130 tworzy powłokę półmatową, o dobrej odporności na czynniki mechaniczne, promienie UV i na warunki atmosferyczne. Odpowiednia technika nanoszenia pozwala uzyskać powłokę z fakturą.
TEKNODUR 0150 farba poliuretanowa nawierzchniowa
TEKNODUR 0150 jest dwuskładnikową, poliuretanową farbą nawierzchniową z półpołyskiem. Utwardzaczem jest alifatyczna żywica izocyjanianowa. ZASTOSOWANIE Przeznaczony do stosowania jako powłoka nawierzchniowa w poliuretanowych systemach powłokowych na stal i inne metale. WŁAŚCIWOŚCI TEKNODUR 0150 tworzy powłokę w półpołysku, o dobrej odporności na czynniki mechaniczne i na warunki atmosferyczne. Zalecane jest użycie lakieru poliuretanowego TEKNODUR 0250 jako warstwy nawierzchniowej, jeżeli wymagane są znakomita trwałość połysku i koloru.
TEKNODUR 0190 farba poliuretanowa nawierzchniowa
TEKNODUR 0190 jest dwuskładnikową, poliuretanową farbą nawierzchniową. Utwardzaczem jest alifatyczna żywica izocyjanianowa. ZASTOSOWANIE Przeznaczony do stosowania jako powłoka nawierzchniowa w poliuretanowych systemach powłokowych na stal i inne metale. WŁAŚCIWOŚCI TEKNODUR 0190 tworzy powłokę o wysokim połysku i dobrej odporności na czynniki mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Zalecane jest użycie lakieru poliuretanowego TEKNODUR 0290 jako warstwy nawierzchniowej, jeżeli wymagane są znakomity połysk i trwałość koloru Farba odpowiada warunkom szwedzkiej normy SS 185203.
TEKNODUR COMBI 3430 Farba poliuretanowa
TEKNODUR COMBI 3430 jest dwuskładnikową farbą poliuretanową, o niskiej zawartości rozpuszczalników organicznych, zawierającą pigmenty antykorozyjne. Utwardzaczem jest alifatyczna żywica izocyjanianowa. ZASTOSOWANIE Stosowany jako jednowarstwowe zabezpieczenie malarskie. Farba może być także stosowana jako warstwa nawierzchniowa w poliuretanowych systemach powłokowych. TEKNODUR COMBI 3430 jest przeznaczony do malowania powierzchni stali, cynku i aluminium. Farba może być stosowana na różnych rodzajach podłoży i różnego rodzaju stare powłoki malarskie, dobrze przyczepne do podłoża. WŁAŚCIWOŚCI TEKNODUR COMBI 3430 tworzy powłokę o wysokim połysku, dobrej odporności na czynniki mechaniczne i na warunki atmosferyczne. W przypadku, gdy wymagana jest doskonała trwałość koloru i połysku powłoki malarskiej, zaleca się nałożyć na wierzch lakier poliuretanowy TEKNODUR 0250 lub TEKNODUR 0290. Wariant TEKNODUR 3430-09 spełnia wymagania szwedzkiej normy SSG 1026- TB.
TEKNODUR COMBI 3560 Farba poliuretanowa
TEKNODUR COMBI 3560-05 jest dwuskładnikową farbą poliuretanową. Utwardzaczem jest alifatyczna żywica izocyjanianowa. ZASTOSOWANIE Stosowany jako system poliuretanowy odporny na warunki atmosferyczne. Zawiera pigmenty antykorozyjne dlatego też może być nakładany w jednej warstwie na powierzchniach metalowych. WŁAŚCIWOŚCI Farba tworzy powłokę o dobrej odporności na czynniki mechaniczne i na warunki atmosferyczne. Występuje również TEKNODUR COMBI 3560-09 (w połysku).
TEKNODUR 0250 Farba nawierzchniowa i lakie poliuretanowy półpołysk
TEKNODUR 0250 jest dwuskładnikową, poliuretanową farbą nawierzchniową. Utwardzaczem jest alifatyczna żywica izocyjanianowa. ZASTOSOWANIE Przeznaczony do stosowania jako powłoka nawierzchniowa w poliuretanowych systemach powłokowych TEKNODUR na stal i inne metale. WŁAŚCIWOŚCI TEKNODUR 0250 tworzy powłokę z półpołyskiem, odporną na promieniowanie UV, czynniki mechaniczne i warunki atmosferyczne. Zalecane jest użycie lakieru poliuretanowego TEKNODUR 0250 jako warstwy nawierzchniowej, jeżeli wymagana jest znakomita trwałość połysku i koloru.
TEKNODUR 0290 Farba nawierzcniowa i lakier poliuretanowy połysk
TEKNODUR 0290 jest dwuskładnikową, poliuretanową farbą nawierzchniową. Utwardzaczem jest alifatyczna żywica izocyjanianowa. ZASTOSOWANIE Przeznaczony do stosowania jako powłoka nawierzchniowa w poliuretanowych systemach powłokowych TEKNODUR na stal i inne metale. Specjalnie zalecany do malowania pojazdów i innego wyposażenia transportowego. WŁAŚCIWOŚCI TEKNODUR 0290 tworzy powłokę o wysokim połysku, odporną na promieniowanie UV, czynniki mechaniczne i warunki atmosferyczne. Zalecane jest użycie lakieru poliuretanowego TEKNODUR 0290 jako warstwy nawierzchniowej, jeżeli wymagane są znakomity połysk i trwałość koloru. Farba odpowiada warunkom szwedzkiej normy SS 185203.